Έμεινε όρθιος ο ΠΑΟΚ Β’ στο ντέρμπι της πόλης

Σε ένα παιχνίδι αρκετά σκληρό στα πρώτα λεπτά και χωρίς ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον, ΠΑΟΚ Β’ και Ηρακλής έμειναν ισόπαλοι με 2-2, με τους φθιλοξενούμενους να είναι αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ με τον Γκεμπενιόν να ανοίγει το σκορ για τον “γηραιό”. Την λύση έδωσε για τους γηπεδούχους ο Γρόσδης στο 73′ επαναφέροντας τις ισορροπίες. Ότι δεν είχε δώσει στο παιχνίδι η κανονική διάρκεια, τα έδωσαν οι καθυστερήσεις, με τον Κούστα να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 2-1, αλλά ο Πανίδης δεν είχε πει την τελευταία του λέξη καθώς ισοφάρισε στο 94ο λεπτό για να δώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στον “δικέφαλο του βορρά”.

ΓΚΟΛ: 66′ Γκμπενιόν, 92′ Κούστα 73′ Γρόσδης , 94′ Πανίδης
Κίτρινες: Τσοπούρογλου, Παναγιώτου, Τσίκος- Δοϊρανλής, Εμπό
Κόκκινες: 93′ Αρόγιο

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μοναστηρλής, Δεληγιάννης, Τασιούρας, Παναγιώτου, Γιαξής (46′ Κωττάς), Τσοπούρογλου, Γκούμας (78′ Τσίκος), Ρουμιαντσέβ (58′ Σπυράκος), Γρόσδης, Σμυρλής (58′ Δαρέλας), Κανίς (58′ Πανίδης)

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Βελλίδης, Κωστόπουλος, Βιτλής, Γκμπενιόν, Σιούτας, Εμπό, Δοϊρανλής, Αρόγιο, Ισνάλντο (80′ Πατράλης), Σπυρίδης (80′ Γκερμούς), Κούστα//ΓΡ