Η Τορίνο έφυγε με το διπλό από τη Βερόνα και έπιασε κορυφή | Σκόρερ ο Γρηγόρης Κάστανος για τους γηπεδούχους

Μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης η Τορίνο άνοιξε το σκορ με τον Σανάμπρια, αλλά η Βερόνα απάντησε άμεσα με τον Κύπριο Γρηγόρη Κάστανο να ισοφαρίζει σε 1-1 , δύο λεπτά αργότερα με ωραία ενέργεια. Στο 21΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Νταβίντοβιτς είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα πάνω σε αντίπαλο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ απειλητικοί στις αντεπιθέσεις και κατάφεραν να πάρουν ξανά το προβάδισμα στο παιχνίδι με τον Ζαπάτα στο 34΄ να σκοράρει με κοντινή κεφαλιά για το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τορίνο διατήρησε το υπέρ της προβάδισμα, ενώ είχε και τη κατοχή της μπάλας, με τη Βερόνα να προσπαθεί να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Μάλιστα κατάφερε να σημειώσει και τρίτο τέρμα στο 79΄ με τον Άνταμς για το 1-3. Ο Μοσκέρα στις καθυστερήσεις του αγώνα μείωσε σε 2-3 για τους γηπεδούχους που όμως δεν είχαν τα χρονικά περιθώρια για να πάρουν κάτι από το παιχνίδι. Στην 9η θέση της Serie A με έξι βαθμούς η Ελλάς Βερόνα.