Λέσνιακ: «Οι παίκτες μας μπήκαν φοβισμένοι, μας λείπει εμπειρία»

Για τη χαμηλή απόδοση της ομάδας, αλλά την υψηλή του Ολυμπιακού μίλησε ο βοηθός προπονητή της Τσουκαρίτσκι.

Ο βοηθός του Ιγκόρ Μάτιτς, Μίλαν Λέσνιακ στάθηκε στην έλλειψη εμπειρίας πολλών παικτών της σέρβικης ομάδας, μιλώντας για την ήττα τους στο “Γ. Καραϊσκάκης” με 3:1. Μεταξύ άλλων, ανέφερε ότι οι ποδοσφαιριστές της Τσουκαρίτσκι ήταν “φοβισμένοι” στο πρώτο ημίχρονο, ενώ παραδέχθηκε την ανωτερότητα των “ερυθρολεύκων”.

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του Λέσνιακ:

«Ήταν η έλλειψη εμπειρίας των παικτών μου. Το είπαμε και χθες στη συνέντευξη Τύπου ότι αυτό που φοβόμουν ήταν ότι θα μπουν οι παίκτες μου φοβισμένοι τα πρώτα 15 λεπτά και αυτό συνέβη. Ο Ολυμπιακός σε εκείνο το 15λεπτο ήταν πολύ ανώτερος, είχαμε πρόβλημα από την αριστερή μας πλευρά αλλάξαμε και το σύστημα μας και δεν νιώθαμε άνετοι με αυτό.

Για τις πολλές αλλαγές. Έχουμε ένα μεγάλο ρόστερ, παίζουμε ανά τρεις ημέρες παιχνίδι δώσαμε την ευκαιρία σε νέους παίκτες, άλλοι ανταποκρίθηκαν, άλλοι όχι. Δεν πήγαν καλά τα πράγματα για εμάς. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε αυτό που μπορούμε στο δεύτερο παιχνίδι, θέλω να συγχαρώ τον Ολυμπιακό, και για το αποτέλεσμα και για την απόδοση του, ειδικά στο α’ ημίχρονο που ήταν καταπληκτικός, θα κάνουμε ότι μπορούμε στη ρεβάνς».