“Μυθική” ανατροπή από τη μεγάλη Μίλαν που ταπείνωσε τη Γιουβέντους

Σε ένα “τρελό” ματς με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο, η Μίλαν φώναξε “παρών” επιστρέφοντας μέσα σε έξι λεπτά από το 0-2 και επικρατώντας με 4-2 της Γιουβέντους για την 31′ αγωνιστική της Serie A.

Η Μίλαν πριν από λίγες ημέρες είχε κάνει… δώρο στη Γιουβέντους, αφού επικράτησε με 0-3 της Λάτσιο στο “Ολίμπικο”, με αποτέλεσμα οι “μπινακονέρι” να πάρουν 7 βαθμούς διαφορά στην κορυφή της Serie A. Στο ματς της Τρίτης (7/7) όμως οι “ροσονέρι” απέδειξαν πως μόνο “πυροτέχνημα” δεν ήταν αυτή η νίκη, καθώς έκαναν μία απίστευτη ανατροπή επιστρέφοντας μέσα σε έξι λεπτά από το 0-2 και παίρνοντας την πρώτη τους νίκη επί της Γιουβέντους, μετά από 4 χρόνια και 12 αναμετρήσεις.