"Πέρασε" με 0-2 από τη Γεωργία η Ελλάδα

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των Προκριματικών για το Μουντιάλ 2022, η Εθνική ομάδα κέρδισε μέσα στη Γεωργία με 0-2.

Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Μπακασέτας στο 90ο λεπτό και στις καθυστερήσεις ο Πέλκας σφράγισε τη νίκη.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής και η βαθμολογία:

1ος Όμιλος 

Αζερμπαϊτζάν-Ιρλανδία      0-3

Λουξεμβούργο-Σερβία       21:45

Ρεπό: Πορτογαλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Πορτογαλία    4-1-0     11-4  13

Σερβία        3-2-0     12-7  11

Λουξεμβούργο  2-0-2     5-8   6   

Ιρλανδία      1-2-3     8-8   5

Αζερμπαϊτζάν  0-1-5     3-12  1

2ος Όμιλος 

Γεωργία-ΕΛΛΑΔΑ              0-2

Σουηδία-Κόσοβο              3-0 

Ρεπό: Ισπανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Ισπανία       4-1-1    13-5   13

Σουηδία       4-0-1    10-3   12

ΕΛΛΑΔΑ        2-3-0     6-4    9

Κόσοβο        1-1-4     3-12   4

Γεωργία       0-1-5     2-11   1

3ος Όμιλος 

Λιθουανία-Βουλγαρία      3-1

Ελβετία-Β. Ιρλανδία     21:45

Ρεπό: Ιταλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Ιταλία        4-2-0     12-1  14

Ελβετία       2-2-0     4-1    8

Β. Ιρλανδία   1-2-1     4-3    5

Βουλγαρία     1-2-3     4-9    5

Λιθουανία     1-0-5     4-14   3

4ος Όμιλος 

Καζακστάν-Βοσνία         0-2

Φινλανδία-Ουκρανία       1-2

Ρεπό: Γαλλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Γαλλία        3-3-0     8-3   12

Ουκρανία      1-5-0     8-7    8

Βοσνία        1-3-1     7-6    6

Φινλανδία     1-2-2     5-7    5

Καζακστάν     0-3-3     5-10   3

5ος Όμιλος 

Εσθονία-Λευκορωσία       2-0

Τσεχία-Ουαλία            2-2

Ρεπό: Βέλγιο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Βέλγιο        5-1-0    21-4  16

Τσεχία        2-2-2    10-9   8

Ουαλία        2-2-1     7-7   8

Εσθονία       1-1-3     8-15  4

Λευκορωσία    1-0-4     6-15  3

6ος Όμιλος 

Σκωτία-Ισραήλ             3-2 

Μολδαβία-Δανία           21:45

Ν. Φερόε-Αυστρία         21:45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Δανία         6-0-0    22-0   18

Σκωτία        4-2-1    12-7   14

Ισραήλ        3-1-3    16-14  10

Αυστρία       2-1-3     9-13   7

Ν. Φερόε      1-1-4     4-14   4

Μολδαβία      0-1-5     3-18   1

7ος Όμιλος 

Γιβραλτάρ-Μαυροβούνιο    0-3

Λετονία-Ολλανδία         0-1 

Τουρκία-Νορβηγία         1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Ολλανδία      5-1-1    23-6  16

Νορβηγία      4-2-1    13-6  14

Τουρκία       3-3-1    17-14 12

Μαυροβούνιο   3-2-2    11-9  11

Λετονία       1-2-4     7-11  5

Γιβραλτάρ     0-0-7     3-28  0

8ος Όμιλος 

Μάλτα-Σλοβενία       0-4

Κύπρος-Κροατία       0-3

Ρωσία-Σλοβακία       1-0 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η    ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Κροατία       5-1-1    11-1   16

Ρωσία         5-1-1    11-4   16

Σλοβενία      3-1-3     8-7   10

Σλοβακία      2-3-2     7-6   9

Μάλτα         1-1-5     6-15  4

Κύπρος        1-1-5     1-11  4

9ος Όμιλος 

Ανδόρα-Αγγλία             21:45

Ουγγαρία-Αλβανία          21:45

Πολωνία-Σαν Μαρίνο        21:45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η    ΓΚΟΛ   ΒΑΘ.

Αγγλία        5-1-0    18-2   16

Αλβανία       4-0-2    10-6   12

Πολωνία       3-2-1    19-8   11

Ουγγαρία      3-1-2    12-10  10

Ανδόρα        1-0-5     4-14   3

Σαν Μαρίνο    0-0-6     1-24   0

10ος Όμιλος 

Λιχτενστάιν-Β. Μακεδονία    0-4

Ισλανδία-Αρμενία            1-1

Γερμανία-Ρουμανία           2-1 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

ΟΜΑΔΑ         Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ  ΒΑΘ.

Γερμανία      6-0-1    19-3   18

Β. Μακεδονία  3-3-1    15-6   12

Αρμενία       3-3-1     8-10  12

Ρουμανία      3-1-3    10-8   10

Ισλανδία      1-2-4     7-15   5

Λιχτενστάιν   0-1-6     2-17   1.


πηγή

loading...

Αφήστε απάντηση

Παρακαλώ εισάγετε το σχόλιό σας!
Εισαγάγετε το όνομά σας εδώ