Με μεγάλους πρωταγωνιστές, ως συνήθως, τον Αργεντινό σούπερ σταρ και τον Λουίς Σουάρεζ, η Ίνερ Μαϊάμι κατέκτησε το Supporters’ Shield.

Η Ίντερ Μαϊάμι επικράτησε με 3-2 στην έδρα της Κολόμπους Κρου και κατέκτησε το Supporters’ Shield.

Ο Λιονέλ Μέσι πήρε φωτιά πριν τη λήξη του ημιχρόνου και σκόραρε δύο φορές στο 45΄και στο 45+5΄. Ο Ντιέγκο Ρόσι μείωσε σε 1-2 στο 46΄, αλλά ο έτερος θρύλος της Ίντερ Μαϊάμι, Λουίς Σουάρεζ, διαμόρφωσε γρήγορα το 3-1. Η Κολόμπους Κρου κατάφερε να πλησιάσει ξανά, με τον Κούτσο Ερνάντεζ να κάνει το 2-3 με πέναλτι, αλλά στο 84΄να χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει και πάλι από την άσπρη βούλα. Ενδιάμεσα, στο 63ο λεπτό, είχε αποβληθεί για τους γηπεδούχους ο Ρούντι Καμάτσο.//ΑΦ