Το σύνολο του Ματίαζ Κεκ πήρε το εκτός έδρας τρίποντο στο Αλμάτι με 1-0 χάρις σε τέρμα του εξτρέμ της Πίζα στο 55ο λεπτό, ανεβαίνοντας προσωρινά στην πρώτη θέση του ομίλου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και έφτασαν πολύ κοντά στο να ανοίξουν το σκορ στο 17ο λεπτό, όταν ο Αϊμπέτοφ είδε εκτός θέσης τον τερματοφύλακα της Σλοβενίας αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ. Η συνέχεια ωστόσο άνηκε στους φιλοξενούμενους, στο 55ο λεπτό ο Μλάκαρ με άψογο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των Κοζάκων πετυχαίνοντας ένα πανέμορφο γκολ, γράφοντας το 1-0. Στο 63ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, όταν ο Σέσκο μέσα στην περιοχή επιχείρησε το πλασέ αλλά η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Σαϊτίσκι. Στο υπόλοιπο του αγώνα οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά η Σλοβένοι αμύνθηκαν σθεναρά και κράτησαν το υπέρ τους 1-0.//ΝΚ.