Μιλάνο – Ζαλγκίρις 82-85

Στην πόλη του Ιταλικού βορρά, το Μιλάνο έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Ζάλγκιρις Κάουνας. Οι παίκτς του Έτορε Μεσίνα μετά την ήττα στο ΣΕΦ επί του Ολυμπιακού, ήταν πιο συγκεντρωμένοι και κατάφεραν να δείξουν στους Λιθουανούς από την αρχή τις προθέσεις τους, καθώς έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα 18 πόντων και το 49-31. Στο δεύτερο μέρος η Αρμάνι κράτησε τον ίδιο ρυθμό με τον Μίροτιτς να είναι σε μεγάλη μέρα και τον ΛεΝτέι άμεσο συμπαραστάτη για το +22 στην 3η περίοδο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ιταλοί χαλάρωσαν με τους παίκτες του Τρινκιέρι να έχουν εκλάμψεις στο σκορ. Κατάφεραν μερικά λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης να μειώσουν στους 3 πόντους. Η Ζάλγκιρις κατάφερε με ένα εκπληκτικό επί μέρους (16-37) ανέτρεψε το σκορ, φέροντας τούμπα το ματς σε μια αναμέτρηση που σημαδεύτηκε από το πείσμα των Λιθουανών, οι οποίοι πήραν τελικά την νίκη με 85-82 στην Ιταλία.

Τα δεκάλεπτα: 24-17,49-31, 64-42, 82-85

Μπάγερν Μονάχου – Παρί 108-107

Η Μπάγερν Μονάχου φιλοξένησε την Παρί, η οποία έρχεται από την εντός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού στην Γαλλία, θέλησε να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις. Στο πρώτο ημίχρονο οι Γερμανοί έδειξαν πως έχουν ουσία στο παιχνίδι τους, με τους φιλοξενούμενους να είναι κοντά στο σκορ και το 54-47. Η συνέχεια ήταν ιδανική για την Παρί, καθώς βρήκε επιθετικές λύσεις από τον Μάλκομ και τον Σορτς μειώνοντας και πάλι την διαφορά πριν την τρίτη περίοδο και το 81-78. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Γάλλοι προσπάθησαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, αλλά Μπάγερν βρήκε τον τρόπο να πάρει την νίκη με τεράστιο σκορ και το 108-107, με το οποίο έληξε και η αναμέτρηση σε ένα επιθετικό ρεσιτάλ.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 54-47, 81-78, 108-107