Η Ελλάς Σύρου άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Παυλόπουλου στο 27ο λεπτό. Το 2-0 έγινε με σουτ του Κασάπη έξω από την περιοχή στο 35ο λεπτό. Στο 58ο λεπτό ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 3-0 και δύο λεπτά αργότερα έδωσε την ασίστ στον Ζαφείρη, ο οποίος με πλασέ διαμόρφωσε το 4-0. Στο 88ο λεπτό ο Παυλόπουλος, μετά από λάθος του τερματοφύλακα Ζαχαρή, έκανε το 5-0 και δύο λεπτά μετά, με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Ελλάς Σύρου (Π. Χριστοφιλέας): Μπίντσης, Ζαφείρης (65′ Τσεβάς), Παράβαλος (70′ Μελισσόπουλος), Μπόσιο (74′ Συριανός), Νάτσος (65′ Παλαμουτσής), Παυλόπουλου, Γιάκος, Κασάπης (65′ Καλός), Οικονομόπουλος, Ζάχι, Γονιωτάκης.

Αιγέας Πλωμαρίου (Δ. Γαβαλάς): Ζαχαρής, Τσιτσεκίδης, Σαρίκης (65′ Κόμβος), Σέκου (65′ Κλούρας), Χρυσάφης, Ντούμος, Μιχαλάκης (65′ Πρωτούλης), Ψάνης, Καλαμπόκας, Μπαλωμένος, Μάγκας.//N.