Η Κύπρος αντιμετώπισε εκτός έδρας σε φιλικό παιχνίδι την Αρμενία και με ένα γκολ του Δημήτρη Χριστοφή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης (83′) απέσπασε την ισοπαλία (2:2).

Στην ισοπαλία με 2:2 έμεινε η εθνική Κύπρου με αντίπαλο την Αρμενία, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Γιερεβάν. Βελτιωμένο σε σχέση με την προ ημερών ήττα (3:0) από την Σκωτία, αλλά το συγκρότημα του Τιμούρ Κετσπάγια εμφάνισε… κενά στην άμυνα και δυσκολία στην δημιουργία φάσεων.

Οι Κύπριοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με κεφαλιά του Καρώ (43′), στο ξεκίνημα της επανάληψης όμως οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν τα δεδομένα με δύο γκολ του Ράνος (51′,59′) και ο Χριστοφή στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι, λόγω αποβολής του Αρτυματά με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 88’.//