Ο Παναιτωλικός πήρε κεφάλι στο σκορ πριν από την συμπλήρωση 20 λεπτών του αγώνα. Πιο συγκεκριμένα στο 18ο λεπτό μετά από λάθος του Ριέρα, ο Καραχάλιος έκλεψε ωραία, έδωσε στον Μάιντεβατς που πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0. Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου 45λέπτου δεν άλλαξε κάτι με τους Αγρινιώτες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0.

Με εντολή Νους στους “16” ΟΦΗ
(EUROKINISSI)

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε οι Κρητικοί μπήκαν πιο δυνατά στο χορτάρι του “Γεντι Κουλέ” και πίεσαν ασφυκτικά την ομάδα του Γιάννη Πετράκη για την ανατροπή. Με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά του Σαλσέδο και κεφαλιά-πάσα του Χριστόπουλου ο Νους από κοντά σκόραρε φέρνοντας το ματς σε ισορροπία. Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα από το Αγρίνιο απείλησε τα καρέ του ΟΦΗ όταν ο Λουίς Μιγκέλ πλάσαρε με τον Χριστογεώργο να έχει απάντηση. Στο 69ο λεπτό οι Κρητικοί βρήκαν εκ νέου τον δρόμο προς τα δίχτυα αλλά το γκολ του Χριστόπουλου δεν μέτρησε, ωστόσο δεν συνέβη το ίδιο δύο λεπτά αργότερα. Πιο συγκεκριμένα ο Μπάκιτς στο 71ο λεπτό έκανε την σέντρα ο Νους πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Στεργιάκη για το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης

Γκολ: 60′, 71′ Νους / 18′ Μάιντεβατς
Κίτρινες: 48′ Σιέλης / 28′ Σαλσέδο, 48′ Μπάκιτς, 89′ Μπαΐνοβιτς, 89′ Μαρινάκης