Οσασούνα και Λας Πάλμας αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της La Liga με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1, ενώ ίδιο σκόρ είχαμε και στο Γρανάδα Χετάφε που διεξάγονταν την ίδια ώρα.

Οσασούνα – Λας Πάλμας 1-1

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν κάποια μεγάλη ευκαιρία. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 74ο λεπτό όταν ο Αλμπέρτο Μολέιρο μετά από έξοχη ατομική ενέργεια σούταρε δυνατά και νίκησε τον πορτιέρε της Οσασούνα. Οι παίκτες όμως του Χουαν Αρασάτε είχαν απάντηση με τον Μπούντιμιρ τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Κροάτη επιθετικό να κάνει το τελικό 1-1.

Γρανάδα – Χετάφε 1-1

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι σκοράροντας με τον Μπόρχα Μαγιοράλ στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι όμως λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ισοφάρισαν με τον Βιγιάρ κάνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, καθώς στο δεύτερο 45λεπτό καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ που θα της έδινε τη νίκη.