Η ομάδα του Ρούμπεν Μπαράχα κυριάρχησε κόντρα στη Βιγιαρεάλ και τη νίκησε με 3-1 στο “Μεστάγια”, κάνοντας… ποδαρικό με το δεξί στη νέα χρονιά.

Η Βαλένθια ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στη La Liga για το 2024, καθώς στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής επικράτησε εντός έδρας με το εμφατικό 3-1 της Βιγιαρεάλ.

Οι “νυχτερίδες” μπήκαν από νωρίς δυναμικά στην αναμέτρηση και μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξαν το σκορ με τον Ρόμαν Γιάρεμτσουκ.

Στη συνέχεια ο Πεπέλου πήρε το… όπλο του, σκοράροντας δις από το σημείο του πέναλτι. Αρχικά διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 27′ και στην επανάληψη έκανε το 3-0 στο 57′. Το “κίτρινο υποβρύχιο” κατάφερε να μειώσει σε 3-1 στο 73′, χάρη στο τέρμα του Ζεράρ Μορένο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.