Οι Εσθονοί προστάτεψαν την έδρα τους, επικράτησαν με 3-1 του Αζερμπαϊτζάν και πάτησαν γερά στην τρίτη θέση του ομίλου τους στο League C του Nations League.

Η Εσθνονία επιβλήθηκε με 3-1 του Αζερμπαϊτζάν για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του League C του Nations League.

Ο Γιακόβλεφ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 32ο λεπτό. Ο Μπαϊράμοφ ισοφάρισε με πέναλτι στο 45+1΄, αλλά ο Σινιάφσκι άμεσα έδωε ξανά προβάδισμα στην Εσθονία πριν την ανάπαυλα (45+2΄). Ο Σέιν στο 71ο λεπτό “καθάρισε” ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του κάνοντας το 3-1, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε.

Με αυτόν τον τρόπο, η Εσθονία ανέβηκε στην τρίτη θέση με τρεις βαθμούς, πίσω από Σλοβακία και Σουηδία, ενώ το Αζερμπαϊτζάν έμεινε μόνο του χωρίς βαθμό στην τελευταία θέση.//ΑΦ